  • CL32A476KPJNNWE
CL32A476KPJNNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL32A476KPJNNWE
HK JDW NO:
703-CL32A476KPJNNWE
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CL32A476KPJNNWE
Description:
CL 47μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL32A476KPJNNWE
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    1210
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V