  • CL32B105KCJNNNE
CL32B105KCJNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32B105KCJNNNE
HK JDW NO:
703-CL32B105KCJNNNE
Datasheet:
CL32B105KCJNNNE
Purchasing and Inquiry
CL32B105KCJNNNE Overview
This device's program size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.The unit can operate at 100V Volts DC - Rated DC.
CL32B105KCJNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V
CL32B105KCJNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL32B105KCJNNNE applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL32B105KCJNNNE
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%