  • CL32B106KPINFNE
CL32B106KPINFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32B106KPINFNE
HK JDW NO:
703-CL32B106KPINFNE
Datasheet:
CL32B106KPINFNE
Description:
CL 10μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL32B106KPINFNE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Height
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm