  • CL32B334KBFNNNE
CL32B334KBFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32B334KBFNNNE
HK JDW NO:
703-CL32B334KBFNNNE
Datasheet:
CL32B334KBFNNNE
Description:
CL 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL32B334KBFNNNE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CL
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm