  • CL32B474KBFNNNE
CL32B474KBFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32B474KBFNNNE
HK JDW NO:
703-CL32B474KBFNNNE
Datasheet:
CL32B474KBFNNNE
Purchasing and Inquiry
CL32B474KBFNNNE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
CL32B474KBFNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL32B474KBFNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL32B474KBFNNNE applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL32B474KBFNNNE
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%