  • CL32B476KPJNNWE
CL32B476KPJNNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL32B476KPJNNWE
HK JDW NO:
703-CL32B476KPJNNWE
Description:
CL 47μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 10
Step5Bar-code shipping tag
CL32B476KPJNNWE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm