  • CL32C182JGHNNNE
CL32C182JGHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32C182JGHNNNE
HK JDW NO:
703-CL32C182JGHNNNE
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CL32C182JGHNNNE
Description:
CL 1800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL32C182JGHNNNE
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm