  • CL32X476KPJNNNE
CL32X476KPJNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32X476KPJNNNE
HK JDW NO:
703-CL32X476KPJNNNE
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
CL 47μF Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL32X476KPJNNNE
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%