  • CL43B105KCJNNNF
CL43B105KCJNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL43B105KCJNNNF
HK JDW NO:
703-CL43B105KCJNNNF
Datasheet:
CL43B105KCJNNNF
Description:
CL 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL43B105KCJNNNF
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    2.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm