  • CL43B106KALNNNF
CL43B106KALNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL43B106KALNNNF
HK JDW NO:
703-CL43B106KALNNNF
Datasheet:
CL43B106KALNNNF
Description:
CL 10μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL43B106KALNNNF
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X5R
    Yes
  • Voltage
    25V
  • Height
    3.2mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.138 3.50mm
  • Thickness
    3.5052mm