  • CL43B106MALNNNF
CL43B106MALNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL43B106MALNNNF
HK JDW NO:
703-CL43B106MALNNNF
Datasheet:
CL43B106MALNNNF
Description:
CL 10μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL43B106MALNNNF
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Thickness (Max)
    0.138 3.50mm