  • CL43B474KBFNNNF
CL43B474KBFNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL43B474KBFNNNF
HK JDW NO:
703-CL43B474KBFNNNF
Datasheet:
CL43B474KBFNNNF
Description:
CL 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL43B474KBFNNNF
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm