  • CL43B474KCHNNNE
CL43B474KCHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL43B474KCHNNNE
HK JDW NO:
703-CL43B474KCHNNNE
Datasheet:
CL43B474KCHNNNE
Description:
CL 0.47μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 4062
Step5Bar-code shipping tag
CL43B474KCHNNNE
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%