  • CLF10040T-1R0N-D
CLF10040T-1R0N-D
advertisement
Manufacturer No:
CLF10040T-1R0N-D
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF10040T-1R0N-D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF10040T-1R0N-D
Description:
Quantity:
In Stock : 967
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF10040T-1R0N-D
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    CLF-D
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.382W 10.00mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    9.7mm
  • Current Rating
    6.3A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.7mOhm
  • Max DC Current
    12A
  • Current - Saturation
    12A
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    3.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm