  • CLF10040T-331M-H
CLF10040T-331M-H
advertisement
Manufacturer No:
CLF10040T-331M-H
HK JDW NO:
769-CLF10040T-331M-H
Datasheet:
CLF10040T-331M-H
Description:
Quantity:
In Stock : 6982
Step5Bar-code shipping tag
CLF10040T-331M-H
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    CLF-H
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.382W 10.00mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    860mOhm
  • Max DC Current
    700mA
  • Current - Saturation
    530mA
  • Case/Size Code
    3938
  • Height
    3.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm