  • CLF12555T-100M-CA
CLF12555T-100M-CA
advertisement
Manufacturer No:
CLF12555T-100M-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF12555T-100M-CA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF12555T-100M-CA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF12555T-100M-CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLF-CA
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.476W 12.50mmx12.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.9A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    3.9A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    25.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.7A
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.85mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.0904mm