  • CLF12555T-1R5N
CLF12555T-1R5N
advertisement
Manufacturer No:
CLF12555T-1R5N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF12555T-1R5N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF12555T-1R5N
Description:
Quantity:
In Stock : 14146
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF12555T-1R5N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CLF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    6.7A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9.5mOhm Max
  • Max DC Current
    16.4A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    6.7A
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm