  • CLF5030NIT-2R2N-D
CLF5030NIT-2R2N-D
advertisement
Manufacturer No:
CLF5030NIT-2R2N-D
HK JDW NO:
769-CLF5030NIT-2R2N-D
Datasheet:
CLF5030NIT-2R2N-D
Description:
TDK CLF5030NIT-2R2N-D Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 2.2 H, 3.1 A, 3.42 A, Shielded, 0.03 ohmNew
Step5Bar-code shipping tag
CLF5030NIT-2R2N-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    CLF-NI-D
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.197W 5.30mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    39mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.42A
  • Case/Size Code
    2120
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    3.1A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm