  • CLF6045NIT-330M-D
CLF6045NIT-330M-D
advertisement
Manufacturer No:
CLF6045NIT-330M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF6045NIT-330M-D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF6045NIT-330M-D
Description:
Quantity:
In Stock : 1151
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF6045NIT-330M-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLF-NI-D
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.236W 6.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2524
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.6A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE MEASURED AT: 20%
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm