  • CLF7045NIT-100M-D
CLF7045NIT-100M-D
advertisement
Manufacturer No:
CLF7045NIT-100M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF7045NIT-100M-D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF7045NIT-100M-D
Description:
FIXED IND 10UH 3.1A 39.6 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF7045NIT-100M-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CLF-NI-D
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.276W 7.40mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    3.1A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    39.6mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    3.1A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm