  • CLF7045NIT-220M-D
CLF7045NIT-220M-D
advertisement
Manufacturer No:
CLF7045NIT-220M-D
HK JDW NO:
769-CLF7045NIT-220M-D
Datasheet:
CLF7045NIT-220M-D
Description:
FIXED IND 22UH 2.2A 82.8 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
CLF7045NIT-220M-D
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CLF-NI-D
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.276W 7.40mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.7A
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2.2A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    82.8mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    2.2A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C