  • CLF7045T-101M
CLF7045T-101M
advertisement
Manufacturer No:
CLF7045T-101M
HK JDW NO:
769-CLF7045T-101M
Datasheet:
CLF7045T-101M
Step5Bar-code shipping tag
CLF7045T-101M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2007
  • Series
    CLF
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7.1mm
  • Current Rating
    750mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    396mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    750mA
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm