  • CLL5X474MR3NLNC
CLL5X474MR3NLNC
advertisement
Manufacturer No:
CLL5X474MR3NLNC
HK JDW NO:
703-CLL5X474MR3NLNC
Package:
0204 (0510 Metric)
Datasheet:
Description:
CL 0.47μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.020Lx0.039W 0.52mmx1.00mm -55°C~105°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)
Quantity:
In Stock : 6776
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CLL5X474MR3NLNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0204 (0510 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2010
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.020Lx0.039W 0.52mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Reverse Geometry)
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    0510
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.5mm
  • Width
    1mm
  • Thickness (Max)
    0.014 0.35mm