  • CLLD11X7S0G225M
CLLD11X7S0G225M
advertisement
Manufacturer No:
CLLD11X7S0G225M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLLD11X7S0G225M
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CLLD11X7S0G225M
Description:
CLL 2.2μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL (Multi-Terminal) Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 15389
Step5Bar-code shipping tag
CLLD11X7S0G225M
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Number of Elements
    4
  • Height
    550μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm
  • Thickness
    939.8μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLL
  • Published
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%