  • CLM0E04277
CLM0E04277
advertisement
Manufacturer No:
CLM0E04277
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-CLM0E04277
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,4NO,OP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLM0E04277
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
  • Series
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    100 A