  • CLM2D10277
CLM2D10277
advertisement
Manufacturer No:
CLM2D10277
HK JDW NO:
17718-CLM2D10277
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,10NO,N1
Step5Bar-code shipping tag
CLM2D10277
  • Operating Temperature
  • Series
  • Contact Form
    10PST-NO (10 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    60 A