  • CLT150F-X4
CLT150F-X4
advertisement
Manufacturer No:
CLT150F-X4
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-CLT150F-X4
Package:
Datasheet:
CLT150F-X4
Description:
Non-Heat Shrink Tubing and Sleeves Corr. Loom Tub Slit 1.50" x 10'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLT150F-X4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Material
    Polyethylene (PE)
  • Weight
    816.466266g
  • Body Material
    Polyethylene
  • Operating Temperature
    -40°C~50°C
  • Published
    2000
  • Series
    CLT
  • Feature
    Crush Resistant, Impact Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Slit Wrap
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Yellow
  • Type Attributes
    Slit Harness
  • Abrasion Protection
    Abrasion Resistant
  • Diameter
    43.9166mm
  • Length
    10.00' 3.05m
  • Diameter - Inside
    39.37 mm
  • Wall Thickness
    0.010 ~ 0.032 0.25mm ~ 0.81mm
  • Diameter - Inside, Non-Expanded
    1.575 (40.00mm)
  • Diameter - Outside, Non-Expanded
    1.851 (47.02mm)