  • CM-720-R-16
CM-720-R-16
advertisement
Manufacturer No:
CM-720-R-16
Manufacturer:
ADLINK Technology
HK JDW NO:
2960-CM-720-R-16
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM-720-R-16
  • Package / Case
    Module
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    1.6GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    CAN, PCI, SATA, Serial, USB
  • Memory Size
    2GB
  • Memory Type
    DDR2
  • Power Consumption
    3.9W