  • CM02X5R221M16AH
CM02X5R221M16AH
advertisement
Manufacturer No:
CM02X5R221M16AH
HK JDW NO:
428-CM02X5R221M16AH
Datasheet:
CM02X5R221M16AH
Description:
CM 220pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 2867
Step5Bar-code shipping tag
CM02X5R221M16AH
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm