  • CM02X5R333K06AH
CM02X5R333K06AH
advertisement
Manufacturer No:
CM02X5R333K06AH
HK JDW NO:
428-CM02X5R333K06AH
Datasheet:
CM02X5R333K06AH
Description:
CM 0.033μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 10715
Step5Bar-code shipping tag
CM02X5R333K06AH
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm