  • CM02X7R222K16AH
CM02X7R222K16AH
advertisement
Manufacturer No:
CM02X7R222K16AH
HK JDW NO:
428-CM02X7R222K16AH
Datasheet:
CM02X7R222K16AH
Description:
CM 2200pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 5493
Step5Bar-code shipping tag
CM02X7R222K16AH
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±10%