  • CM100505-10NGL
CM100505-10NGL
advertisement
Manufacturer No:
CM100505-10NGL
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-CM100505-10NGL
Package:
0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM100505-10NGL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    320mA
  • Inductance
    10 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    2.8GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    410mOhm
  • Height
    508μm
  • Length
    1.016mm
  • Width
    508μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Material - Core
    Alumina, Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%