  • CM100505-5N6DL
CM100505-5N6DL
advertisement
Manufacturer No:
CM100505-5N6DL
HK JDW NO:
103-CM100505-5N6DL
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CM100505-5N6DL
Step5Bar-code shipping tag
CM100505-5N6DL
    Select All
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • DC Current
    340mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Alumina
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM100505
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    600μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    340mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    5.6nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Max DC Current
    340mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz