  • CM16PS10MQ
CM16PS10MQ
advertisement
Manufacturer No:
CM16PS10MQ
Manufacturer:
SOURIAU-SUNBANK
HK JDW NO:
766-CM16PS10MQ
Package:
Datasheet:
CM16PS10MQ
Description:
Quantity:
In Stock : 1183
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM16PS10MQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Clipper
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Type
    Signal, Machined
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Contact Type
    Pin
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    5A
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Gender
    Male
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Contact Size
    16
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Wire Gauge or Range - AWG
    14 AWG