  • CM252016-82NKL
CM252016-82NKL
advertisement
Manufacturer No:
CM252016-82NKL
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CM252016-82NKL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CM252016-82NKL
Step5Bar-code shipping tag
CM252016-82NKL
    Select All
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2mm
  • Current Rating
    185mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    730mOhm Max
  • Max DC Current
    185mA
  • Frequency - Self Resonant
    520MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 100MHz
  • Q Factor
    15
  • DC Current
    185mA
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Polymer
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM252016
  • Published
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    730mOhm