  • CM252016-R47ML
CM252016-R47ML
advertisement
Manufacturer No:
CM252016-R47ML
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CM252016-R47ML
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CM252016-R47ML
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM252016-R47ML
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM252016
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2mm
  • Current Rating
    155mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    25.2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    155mA
  • Frequency - Self Resonant
    160MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 25.2MHz
  • Q Factor
    25
  • DC Current
    155mA
  • Series Resistance
    1Ohm
  • Height
    1.6002mm
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm