  • CM322522-181K
CM322522-181K
advertisement
Manufacturer No:
CM322522-181K
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-CM322522-181K
Package:
1210
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM322522-181K
  • Package / Case
    1210
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    50mA
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Inductance
    180 μH
  • Test Frequency
    0.796MHz
  • DC Resistance (DCR)
    17Ohm
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    180 µH