  • CM32X5R106M16AT
CM32X5R106M16AT
advertisement
Manufacturer No:
CM32X5R106M16AT
HK JDW NO:
428-CM32X5R106M16AT
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CM32X5R106M16AT
Description:
CM 10μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CM32X5R106M16AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10μF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm