  • CM6149R-104
CM6149R-104
advertisement
Manufacturer No:
CM6149R-104
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-CM6149R-104
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 100UH 1.6A 2LN SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM6149R-104
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    CM6149R
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.285W 7.24mmx7.24mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    7.49mm
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    100 μH
  • Max DC Current
    1.6A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Inductance @ Frequency
    100μH @ 10kHz
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    5.334mm