  • CMC-6010-42L100
CMC-6010-42L100
advertisement
Manufacturer No:
CMC-6010-42L100
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-CMC-6010-42L100
Package:
Datasheet:
CMC-6010-42L100
Description:
MIC COND ANALOG OMNI -42DB 6MM D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMC-6010-42L100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Shape
    Circular
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMC
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Electret Condenser
  • Voltage - Rated
    2V
  • Output Type
    Analog
  • Impedance
    2.2kOhm
  • Current - Supply
    500μA
  • Direction
    Omnidirectional
  • Voltage Range
    2V~10V
  • Frequency Range
    100Hz~20kHz
  • Sensitivity
    -42dB ±3dB @ 94dB SPL
  • Port Location
    Top
  • S/N Ratio
    58dB
  • Height (Max)
    0.047 1.20mm