  • CMC-6018-44L100
CMC-6018-44L100
advertisement
Manufacturer No:
CMC-6018-44L100
HK JDW NO:
207-CMC-6018-44L100
Package:
Datasheet:
CMC-6018-44L100
Description:
MIC COND ANALOG OMNI -44DB 6MM D
Step5Bar-code shipping tag
CMC-6018-44L100
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Voltage - Rated
    2V
  • Impedance
    2.2kOhm
  • Voltage Range
    2V~10V
  • Frequency Range
    100Hz~20kHz
  • Sensitivity
    -44dB ±3dB @ 94dB SPL
  • S/N Ratio
    58dB
  • Height (Max)
    0.079 2.00mm