  • CMC-97452-L100
CMC-97452-L100
advertisement
Manufacturer No:
CMC-97452-L100
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-CMC-97452-L100
Package:
Datasheet:
CMC-97452-L100
Description:
MIC COND ANLG UNI -37DB 9.7MM D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMC-97452-L100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Shape
    Circular
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMC
  • Size / Dimension
    0.382Dia 9.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Electret Condenser
  • Voltage - Rated
    1.5V
  • Output Type
    Analog
  • Impedance
    2.2kOhm
  • Current - Supply
    400μA
  • Direction
    Unidirectional
  • Voltage Range
    1.5V~9V
  • Frequency Range
    100Hz~12kHz
  • Sensitivity
    -37dB ±3dB @ 94dB SPL
  • Port Location
    Top
  • S/N Ratio
    69dB
  • Height (Max)
    0.185 4.70mm