  • CMCC0805261ST
CMCC0805261ST
advertisement
Manufacturer No:
CMCC0805261ST
Manufacturer:
Venkel
HK JDW NO:
4824-CMCC0805261ST
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 300MA 2LN 260 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMCC0805261ST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Venkel
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    CMCC
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    260 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.055" (1.40mm)