  • CMF5518K000BER6
CMF5518K000BER6
advertisement
Manufacturer No:
CMF5518K000BER6
HK JDW NO:
873-CMF5518K000BER6
Datasheet:
CMF5518K000BER6
Description:
FIXED RESISTOR, 18kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5518K000BER6
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, 7.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Diameter
    0.64 mm