  • CMF5519K000FKEA70
CMF5519K000FKEA70
advertisement
Manufacturer No:
CMF5519K000FKEA70
HK JDW NO:
873-CMF5519K000FKEA70
Datasheet:
CMF5519K000FKEA70
Description:
FIXED RESISTOR, 19kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5519K000FKEA70
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    19kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W