  • CMF5520K000FKR670
CMF5520K000FKR670
advertisement
Manufacturer No:
CMF5520K000FKR670
HK JDW NO:
873-CMF5520K000FKR670
Datasheet:
CMF5520K000FKR670
Description:
Through Hole 20kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5520K000FKR670
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm