  • CMF5543K200FEBF
CMF5543K200FEBF
advertisement
Manufacturer No:
CMF5543K200FEBF
HK JDW NO:
873-CMF5543K200FEBF
Datasheet:
CMF5543K200FEBF
Description:
43.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5543K200FEBF
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    43.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm