  • CMF55562K00DHR6
CMF55562K00DHR6
advertisement
Manufacturer No:
CMF55562K00DHR6
HK JDW NO:
873-CMF55562K00DHR6
Datasheet:
CMF55562K00DHR6
Description:
Through Hole 562kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 8819
Step5Bar-code shipping tag
CMF55562K00DHR6
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Supplier Device Package
  • Weight
    200.005886mg
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    562kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.1mm
  • Width
    2.29mm