  • CMF60392K00FHR6
CMF60392K00FHR6
advertisement
Manufacturer No:
CMF60392K00FHR6
HK JDW NO:
873-CMF60392K00FHR6
Datasheet:
CMF60392K00FHR6
Description:
392kOhms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF60392K00FHR6
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    392kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm