  • CML0306-1N5-SNH
CML0306-1N5-SNH
advertisement
Manufacturer No:
CML0306-1N5-SNH
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-CML0306-1N5-SNH
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CML0306-1N5-SNH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Thin Film
  • Current Rating (Amps)
    650mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5nH
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    5 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CML0306
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.61mmx0.31mm